• (031)  3781 4635
 • فروش دستگاه حضور و غیاب
 • info[at]arman-ap.com
 • به وبسایت شرکت آرمان اندیش خوش آمدید

  فروشگاه اینترنتی آرمان اندیش - دستگاه حضور و غیاب | 5 اشتباه در خرید دستگاه حضور و غیاب

  5 اشتباه در خرید دستگاه حضور و غیاب

  سیستم حضور و غیاب می‌تواند به شکلهای مختلفی به توسعه یک شرکت کمک کند و زمینه رونق کسب و کار آن را فراهم آورد. در عین حال هنوز هم بسیاری از مدیران شرکت‌ها نسبت به این سیستم‌های پیشرفته دیدگاه مثبتی ندارند و معتقدند که ممکن است تأثیر منفی آن بیشتر باشد. زمانی که به این سیستم و نحوه عملکرد آن نگاه می‌کنیم، اگر به شکلی دقیق تمام این ویژگی‌ها و خصوصیات آن را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که سیستم حضور و غیاب نه تنها تأثیر منفی بر روی کارکنان نخواهد داشت، بلکه در بلندمدت رفتارهای کلیه آنها را تحت تأثیر قرار داده و به احتمال زیاد سطح درآمد شرکت را نیز افزایش خواهد داد.

   گران بودن سیستم حضور و غیاب

  از دیدگاه بسیاری از مدیران خرید این سیستم هزینه گزافی به بودجه ماهانه شرکت تحمیل شده و نمی‌تواند کارایی داشته باشد. این در حالی است که بازدهی و عملکرد یک شرکت به مدت زمان حضور کارکنان در محل کار خود و ساعات مفید کار آنها ارتباط دارد. از سوی دیگر همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد، سیستم‌های نظارتی قدیمی احتمال تقلب را افزایش می‌دهند.

  محدود شدن کارمندان توسط سیستم حضور و غیاب

  بسیاری از مدیران شرکت‌ها استفاده از سیستم حضور و غیاب را باعث ایجاد دیدگاه منفی بین کارکنان می دانند. این در حالی است که فلسفه استفاده از این سیستم کنترل بیشتر بر کارکنان و زمان ورود و خروج آنها به شرکت است. بنابراین حتی اگر با این دیدگاه به روند حضور غیاب صورت گرفته در این برنامه نگاه داشته باشیم، باز هم می‌توان ادعا کرد که تأثیر آن بر کارایی کارکنان مثبت بوده و می‌تواند روند بازدهی نهایی شرکت را به شکل مثبتی تحت تأثیر قرار دهد.

  امکان اشتباه در ثبت دقیق زمان حضور و غیاب

  زمانهای حضور و غیاب ثبت شده در این سیستم از هر موردی دقیق‌تر بوده و امروزه با پیشرفت تکنولوژی شرایطی فراهم شده است که نرم افزارها به شکلی کاملاً دقیق و برنامه ریزی شده عمل می‌کنند. این موضوع می‌تواند صحت عملکرد آنها را تا حدود زیادی مورد تأیید قرار دهد

  سیستم کنترل تردد انسانی کارآمدتر و بهتر است

  شتباهی که در مورد   سیستم حضور و غیاب  وجود دارد این است که سیستم‌های کنترل تردد انسانی نسبت به آنها کارآمد است. این گروه افراد معتقدند که کنترل تردد انسانی از انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردارند و می‌تواند در شرایط مختلف عکس العمل مناسبی داشته باشد. اگرچه نمی‌توان منکر قابلیت‌های سیستم کنترل تردد انسانی شود؛ اما باید پذیرفت که این انعطاف پذیری در برخی موارد می‌تواند به ضرر شرکت باشد و تحت تأثیر کارکنان دیگر تغییر کند.

  نحوه استفاده از آن سلیقه‌ای است

  سلیقه‌ای بودن و احتمال بالای نفوذ در آن یکی دیگر از ایراداتی است که به سیستم حضور و غیاب وارد می‌شود. مدیران شرکت‌ها معتقدند که کارایی این سیستم وابستگی بسیاری به تصمیم مدیران دارد و اگر مدیران بخواهند، امکان تغییر دادن آن به سود خود و به ضرر کارکنان در آن فراهم است.