• (031)  3781 4635
 • فروش دستگاه حضور و غیاب
 • info[at]arman-ap.com
 • به وبسایت شرکت آرمان اندیش خوش آمدید

  فروشگاه اینترنتی آرمان اندیش - دستگاه حضور و غیاب | سیستم حضور و غیاب اثر انگشت چگونه کند؟

  سیستم حضور و غیاب اثر انگشت چگونه کار می کند؟

  سیستم حضور و غیاب اثر انگشت چگونه کار می کند؟

  تعدادی از سیستم های امنیتی به منظور ایمنی همراه با هدف ردیابی عدم حضور کارمند در شرکت ها یا سایر نهادهای تجاری اختراع و معرفی شدند. روشهای معرفی شده شامل ورود به سیستم ، کارت ورود به سیستم ، و غیره است. با این حال ، مواردی از تقلب کارمندان و سوء استفاده به دلیل ضعف سیستم های شناسایی وجود دارد.

  فناوری بیومتریک به عنوان طوفانی جدید وارد این بخش شد. در این فناوری از منحصر به فرد بودن اثر انگشت استفاده می شود ، جایی که یک کارمند مجبور است با استفاده از اثر انگشت خود قفل ورودی را باز کند. این یکی از مطمئن ترین و امیدوار کننده ترین تکنیک ها است که ثبت دقیق حضور کارمندان را امکان پذیر می کند. بنابراین ، امروزه سیستم های حضور بیومتریک در دنیای تجارت به دلیل ردیابی نمودار حضور و غیاب کارکنان محبوبیت پیدا کرده اند.

   

  در اینجا برخی از کاربردهای عمومی و مزایای استفاده از بیومتریک آورده شده است :

  نصب و استفاده از آن بسیار آسان است.

   برای استفاده نیازی به مهارت قبلی نیست.

   بسیار امن است.

  ثبت دقیق جزئیات

   در هنگام دستیابی به ورودی دسترسی ، در مقایسه با روش های قدیمی ، زمان زیادی را صرفه جویی می کند.

   از سوء استفاده کارمندان از دسترسی جلوگیری می کند .

   می تواند به راحتی در سیستم حقوق و دستمزد ادغام شود.

   باعث صرفه جویی در وقت می شود ، بنابراین تمام داده ها را برای مدیریت زمان و ضبط ذخیره می کند.

   

  بیومتریک چگونه کار می کند؟

  در سیستم های بیومتریک از اثر انگشت کارمند برای تأیید هویت شخصی که در داخل و خارج ساعت قرار دارد استفاده می شود. اثر انگشت کارمند اسکن می شود ، نقاط انتهایی و تقاطع های اثر انگشت با رکورد موجود در پایگاه داده مطابقت دارد و بر این اساس ، دسترسی داده می شود. برای یک کارمند جدید ، او باید تازه اثر انگشت خود را اضافه کند تا هر روز وارد کار شود.

  اسکنرهای اثر انگشت از نظر فناوری و اسکنرهای مورد استفاده در اسکن بسیار پیچیده تر شده اند.

  فرآیند اساسی که در شکل گیری و تطبیق الگوهای داخل اسکنر اتفاق می افتد به شرح زیر است:

  هر زمان که اسکن انجام می شود ، چاپ دیجیتالی بدست آمده برای ویژگی های خاصی به نام (minutiae) اسکن می شود ، جایی که خطوط اثر انگشت یا به دو قسمت تقسیم می شوند و الگوریتم فاصله بین زاویه ها را اندازه گیری می کند.

   

   

   

   

  دو روش اسکن وجود دارد که عبارتند از :

  اسکنر نوری:

  اسکنر نوری با نور شدید انگشت چشمک می زند و یک عکس دیجیتالی موثر می گیرد. رایانه تصویر را به اسکنر تغذیه می کند. اسکنر از یک میکروچیپ حساس به نور ساخته شده از سنسور CMOS یا دستگاه همراه شارژ (CCD) برای تولید یک تصویر دیجیتالی استفاده می کند. تصویر دیجیتال رشته ای از رشته های منحصر به فرد تولید شده است که بعداً قابل ویرایش یا استفاده است. رایانه با کمک یک الگوریتم الگویی منحصر به فرد با کمک منطق پیچیده ای ارائه می کند که برای اثر انگشت خاص در پایگاه داده ذخیره می شود. این مورد برای مطابقت با هر زمان اسکن استفاده می شود.

  اسکنر خازنی:

  این اسکنری است که اثر انگشت را به صورت الکتریکی اسکن می کند. وقتی انگشت شما روی اسکنر قرار می گیرد ، برجستگی ها مشخص می شوند در حالی که قسمت توخالی وسط آن کاملاً از اسکنر فاصله دارد. این اسکنر یک نمودار بر روی تصویر اسکن شده قرار می دهد ، یکی باید بدانید! فاصله بین پشته ها و نقطه تقاطع را اندازه گیری می کند و یک کد دیجیتال منحصر به فرد تشکیل می دهد که توسط الگوریتم ایجاد می شود. این به پایگاه داده اضافه خواهد شد و هر زمان که اسکن انجام شود ، برای مقایسه استفاده می شود.

   

  اطلاعات دقیق در مورد روند اسکن

  یک ردیف LED نور درخشان را روی سطح شیشه ، جایی که اثر انگشت شما قرار دارد اسکن می کند.

  برای گرفتن حس کامل اثر انگشت باید یک یا چند بار فشار دهید.

  نور منعکس شده به CMOS یا حسگر CCD باز می گردد.

  اگر تصویری خیلی روشن یا تاریک باشد ، چاپ کاملاً شسته می شود.

  یک الگوریتم روشن یا تاریک بودن تصویر را آزمایش می کند و اگر چنین باشد کاربر را به مرحله اول برمی گرداند.

  اگر برجستگی ها با وصله های روشن و تاریک جایگزین باشند ، برای پردازش بیشتر به رایانه ارسال می شود.

  رایانه میزبان می تواند این مورد را در پایگاه داده ذخیره کند یا بلافاصله آن را با تصاویر مقایسه کند.

   

  آیا روش بیومتریک ایمن است؟

  سیستم حضور اثر انگشت Biometrics کاملاً ایمن است ، به این دلیل که بی نظیر و همچنین بسیار قابل اعتماد است. با گفتن این گفته ، بسیاری از مردم با نصب بیومتریک مبارزه می کنند زیرا این امر عمدتاً دامنه آژانس های کشف جرم است.

  با این حال ، این به سختی درست است زیرا اسکنرهای بیومتریک اثر انگشت و شاید حداکثر شناسه کارمند را می آورند و هیچ اطلاعات شخصی دیگری مانند شماره تأمین اجتماعی ، جنس ، سن ، آدرس و غیره را از این رو جمع نمی کند. از این رو ، حتی اگر سنسور بیومتریک هک شده است ، این اطلاعات دیگری غیر از شناسه کارمند را نشان نمی دهد.