• (031)  3781 4635
 • فروش دستگاه حضور و غیاب
 • info[at]arman-ap.com
 • به وبسایت شرکت آرمان اندیش خوش آمدید

  فروشگاه اینترنتی آرمان اندیش - دستگاه حضور و غیاب | آشنایی با انواع گیت کنترل تردد

  آشنایی با انواع گیت کنترل تردد

  گیت کنترل تردد چیست ؟

  گیت کنترل تردد ، دروازه ای است که خود محترمانه، وظیفه حراست و نگهبانی , نظم و امنیت را انجام می دهد. و در بدو ورود افراد، اهمیت نظم در سازمان تحت مدیریت شما را به ارباب رجوع  و پرسنل یادآوری می کند.

  ساختار و عملکرد گیت کنترل تردد با ترکیبی از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی شکل می‌گیرد همچنین این گیت ها به سیستمی مجهز هستند که بوسیله آن، مدیریت می شوند تا به نحو احسن کار کنند.

  گیت کنترل تردد با سیستم های گوناگونی در بازار یافت می شوند که از لحاظ مکانی که در آن نصب و استفاده می شوند، چگونگی اجازه دسترسی به افراد، نحوه کارکرد مکانیکی و ظاهر، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در زیر به ویژگی های آنها اشاره می کنیم:

  1)گیت کنترل تردد 3 اهرمی یا 3 شاخه :

  گیت‌های سه شاخه‌ای که با نام گیت میله‌ای، سه پره‌ای و سه اهرمی نیز شاخته می‌شوند یکی از بهترین گزینه‌ها برای کنترل تردد افراد در سازمان‌ها، مجموعه‌ها، شهربازی‌ها، استخر‌ها، متروها و مجموعه‌های ورزشی هستند.

  بدنه گیت‌های سه شاخه‌ای از استیل ساخته می‌شود و به همین دلیل از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار بوده و ماندگاری بیش‌تری نیز خواهند داشت. عملکرد گیت‌های سه پره به گونه‌ای است که افراد می‌توانند تنها با یک فشار از گیت عبور کرده و وارد شوند.

  استفاده از گیت‌های سه اهرمی می‌تواند حتی در شلوغ‌ترین ساعات رفت و آمد نیز نظم را به راحتی در ساختمان برقرار کند.

  ترکیت این گیت‌ها با دستگاه‌های ورود و خروج کارتی، رمزی، اثر انگشتی و یا تشخیص چهره می‌تواند امنیت بالای اداره یا ساختمان شما را به راحتی تضمین کند.

  با استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد در کنار گیت، پیش از تایید هویت فرد توسط دستگاه، میله‌ها قادر به حرکت نخواهند بود. به این ترتیب امنیت سازمان به طور کامل حفظ می‌شود.

  گیت کنترل تردد شیشه‌ای سریع :

  گیت‌های شیشه‌ای سریع که به آن‌ها گیت‌های پروانه‌ای یا باله‌ای نیز گفته می‌شود از دیگر انواع گیت‌های کنترل تردد هستند. پایه گیت شیشه‌ای معمولا از مواد سخت مانند آهن ساخته می‌شود تا به صورت ثابت در جای خود بایستند.

  درهای این نوع از گیت‌ها نیز همان‌گونه که از نامش پیداست از شیشه ساخته می‌شوند. استفاده از گیت‌های پروانه‌ای بیش‌تر جنبه نظم‌دهی به تردد افراد را خواهد داشت. ممکن است گیت‌های شیشه‌ای را در ایستگاه‌های مترو یا فرودگاه مشاهده کرده باشید.

  نحوه عملکرد گیت کنترل تردد شیشه‌ای بدین صورت است که پس از عبور یک فرد، شیشه‌ها به سرعت به مکان اولیه خود بازمی‌گردند تا از عبور فرد بعدی جلوگیری کنند.

  گیت کنترل تردد تمام قد :
  گیت تمام قد که به آن گیت امنیتی نیز گفته می‌شود برای مسائل امنیتی و حفاظت از ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

  گیت‌های تمام قد تمام مسیر ورود و خروج را پوشش می‌دهند؛ به گونه‌ای که به هیچ وجه امکان عبور از آن در صورت عدم صدور مجوز وجود نداشته باشد. با توجه به کاربرد امنیتی گیت‌های تمام قد، استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب مانند دستگاه‌های کارتی و تشخیص چهره در کنار آن‌ها لازم به نظر می‌رسد.

  در هر بار باز شدن گیت‌های تمام قد، تنها یک نفر اجازه عبور پیدا خواهد کرد. با توجه به ساختار این نوع از گیت‌های کنترل تردد، استفاده از آن‌ را می‌توان در مراکز نظامی و امنیتی و یا سفارت‌خانه‌ها مشاهده کرد. واضح است که هزینه تهیه و استفاده از گیت‌های تمام قد نسبت به دیگر انواع گیت‌های کنترل تردد بیش‌تر خواهد بود.